Що таке діловий рюкзак?
Канули в Лету ті часи, коли словосполучення «чоловічий діловий рюкзак» вважалося оксюмороном і подібного роду аксесуар носили виключно під спортивний або похідний одяг. Сучасне уявлення про чоловічому діловому гардеробі сильно змінилося, з'явилися такі поняття, як «smart casual» і «smart business». Традиційні портфелі, сумки і кейси, що вважаються класикою, безумовно все ще мають право бути у вашому арсеналі, але в певних стильових поєднаннях. Інакше весь образ починає інтенсивно пахнути нафталіном, шаблонністю і надмірним консерватизмом. Навряд чи ви ставите перед собою такі завдання. Зрештою бекпек ще й набагато зручніше, ніж будь-яка сумка. Тому людина, її вибирає, транслює впевненість, прагматизм і легкість у прийнятті рішень. Однак, незважаючи на нинішню демократичність в діловому стилі, що допускає комбінацію навіть суворого костюма «двійки» з рюкзаком, останній теж потрібно вміти правильно підібрати, щоб весь аутфіт виглядав цілісно, гідно і презентабельно. Так Яким повинен бути оптимальний бізнес рюкзак? Давайте розберемося:
Дизайн
Лаконічність-те, на що слід орієнтуватися. Це не означає, що бекпек повинен бути виключно простий, але слід уникати активної виділяється фурнітури, яскравих написів і подібного прикрашення. Дуже добре, якщо в його формі явно читається геометричність – в силуеті корпусу, малюнку швів і розташуванні зовнішніх кишень, якщо вони несуть також і декоративну функцію. Природно, не потрібно брати аксесуари з початковим ухилом в спортивний і похідний стиль (м'яка форма, карабіни, висять шнури, петлі і т.д.). Ну і само собою колір. Спокійний, нейтральний, однотонний. Переважно чорний, сірий, максимум темно-синій. Тут діловий етикет залишається непорушним і не сприймає навіть, здавалося б, такі «нормальні» кольори, як зелений або блакитний, не кажучи вже про неон і таких узорорах, як тайд-Ай.
Функціональність
Документи, папери, лептоп або планшет, канцелярія, паувербанк, смартфон, портмоне і особисті речі – все це повинно акуратно розміщуватися всередині, мати оптимальний доступ. Тобто найбільш цінні речі і гаджети повинні бути приховані так, щоб Поки ви в дорозі сторонній до них не дістався, а ті дрібниці, що повинні бути під рукою (наприклад, електронний пропуск) – швидко і легко витягуватися. Хороший рюкзак точно буде мати відділення для ноутбука, приховані зовнішні кишені, систему-органайзер. Зовнішній USB-порт, який дозволяє винести за межі закритого бекпека шнур для зарядки смартфона-теж зручна штука в дорозі або, наприклад, на діловій зустрічі в кафе.
Розмір
Сучасний міський бізнес рюкзак в основному середнього розміру і не передбачає перенесення великої кількості речей. Проте його обсягу цілком вистачає, щоб взяти його в ручну поклажу, або для одно-дводенних відряджень. Тобто він відповідає габаритам стандартного міського рюкзака. Також з'являються трендові бізнес моделі - вони більш компактні, плоскі і призначені для носіння тільки «офісного набору» і навряд чи туди поміститься запасна кофта або об'ємні особисті речі. А ось більші за розмірами бекпеки, в якості ділових розглядати варто тільки в тому випадку, якщо вам за родом діяльності завжди потрібно мати з собою саме містке перенесення (наприклад, необхідно возити 17-дюймовий ноутбук, зразки продукції і т.д.). Інакше ходити кожен день з напівпорожнім великим баулом... в цьому мало стилю, скажімо так.
Матеріал
Тканина повинна бути міцна, щільна, добре тримати форму. Ніяких висячих ганчірок! На ній не повинні легко з'являється зачіпки, розтяжки, линялі плями від дощу. Тобто вона повинна бути якісною і не втрачати швидко зовнішній вигляд. Те ж стосується і фурнітури-відламані собачки, полуоблезшая фарба на блискавці дешевих виробів дуже красномовно розкажуть і про Ваш діловий статус. Кращі щільний текстильний поліестер або ПВХ (вініл) – штучні матеріали, зараз набагато більш технологічні, практичні і актуальні. Якщо ж ви все ще дивитеся на натуральні матеріали, то допустима шкіра, але ніяких не канвас (коттон).